Judo show cup 2021

Galavečer českého juda či vrchol domácí scény – takto bývá označována tradiční akce na závěr roku, kterou hostí pražská hala Folimanka. Po dvouleté odmlce, kterou způsobila pandemická situace Covid, jsme se opět dočkali. A že se bylo na co koukat!

Hlavním ,,hřbetem“ večera bylo finále Extraligy mužů a nově – i žen. Mezi ženami vystoupaly na vrchol závodnice ze Sportovního gymnázia Plzeň, které porazily ve finálovém utkání Daitó Ryu Pardubice. Nutno dodat, že se o to zasloužily i dvě pražské závodnice – Sára Zitová a Anna Marie Polnická, které hostovaly v tomto týmu z USK PRAHA JUDO.

V mužích se extraligový titul vrátil do USK PRAHA JUDO, které porazilo ve finále Judoklub Liberec 5:1. Celé klání nabídlo velmi napínavé duely, kde za zmínku stojí např. vítězství Antonína Dvořáčka (hostující z Judo Dragons) v nejlehčí váhové kategorii nad zkušeným reprezentantem Davidem Pulkrábkem či vítězství Mikuláše Meška nad dorosteneckým mistrem světa i Evropy Adamem Kopeckým.

Další součástí večera bylo i vyhlášení nejlepších oddílů roku v jednotlivých věkových kategorií a samozřejmě i jednotlivců. I zde si pražské kluby nevedly vůbec špatně. Mezi seniory a juniory triumfovalo USK PRAHA JUDO, v dorostencích se o třetí příčku podělilo USK PRAHA JUDO a TJ Sokol Praha Vršovice. Mezi žáky stříbrnou medaili odváží Judo Academy. V souhrnném hodnocení TOP klub roku 2021 se na druhém místě umístilo USK PRAHA JUDO.

Ještě předtím došlo k ocenění legend čs. a českého juda. Jiří Sosna a Petr Šedivák si odnesli 7. DAN. Nejvyšší pocty se však dostalo Petru Jáklovi staršímu, který převzal ocenění za celoživotní přínos českému judu a byl označen za skutečnou legendu čs. a českého juda.

Celá akce byla i zároveň určena k charitativním účelům. Pro Jedličkům ústav se vybralo mnoho věcných i finančních darů. Mezi nimi lze jmenovat třeba finanční částku 30 000Kč od Petra Jákla mladšího, který celý večer produkoval nebo nádherné obrazy od uměleckého malíře a judisty Františka Kollmana.