Čestná plaketa pro Viktorína Šulce

Minulou sobotu oslavil 70. narozeniny spisovatel, scénárista, dramaturg a novinář Viktorín Šulc. Pro české judo se zapsal od 80. let jako novinář Mladé Fronty, který intenzivně začal ve sportovní sekci reportovat o čs. judu a výrazně napomohl k popularizaci našeho sportu. Ve sportovní redakci dokázal ,,vybojovat“ v přílohách pro judo mnohdy i celostranu. Za svoji kariéru udělal nespočet rozhovorů s tehdejšími čs. reprezentanty a zúčastnil se evropských i dalších šampionátů.

Po čase se stal členem organizačního výboru Poháru vítězů, který se konal každoročně v Praze. Málokdo ví, že dnešní název USK Praha poprvé zazněl z jeho úst jako návrh k přejmenování na schůzi tělovýchovy TJ Vysoké školy Praha, která se tímto krokem pokusila dostat ,,blíže” k univerzitnímu propojení.

V dnešní době je stále aktivním úspěšným spisovatelem. Významná je jeho knižní série mapující sexuální vraždy na území Československa. V roce 2000 zvítězil v soutěži České televize O dýmku Sherlocka Holmese nejlépe vyhodnoceným scénářem Muž, který vycházel z hrobu.  Jeho kniha Příští stanice: Smrt získala cenu AIEP jako nejlepší česká detektivka v roce 2004.

Pražský svaz juda udělil Viktorínovi Šulcovi čestnou plaketu za celoživotní přínos pražskému judu. Všechno nejlepší, hlavně hodně zdraví a životního elánu do dalších let.