Seminář v KATAME-NO a NAGE-NO KATA na Spartě

V neděli 18.12. proběhl seminář, který byl věnován oblasti KATA. Pod vedením lektorů Filipa Rubínka a Martina Klapky se celkem 20 účastníků z 8 judistických oddílů mělo možnost naučit základním technikám tohoto odvětví, ale i způsobu provedení ceremoniálu či chůze.

Celý seminář byl rozdělen na dvě části. V té dopolední se všichni zúčastnění seznámili s KATAME-NO KATA – tedy sérií patnácti technik znehybnění, kdy měli možnost si vyzkoušet vybrané techniky.

Odpoledne se už přešlo do postoje. NAGE-NO KATA začala nácvikem správné chůze, poté vždy po ukázce vybrané techniky lektorem Rubínkem se začalo zkoušet mezi ostatními. Co na první pohled vypadá jednoduše, nemusí tak ve skutečnosti být – o čemž se přesvědčili zástupci všech věkových kategorií na semináři.

Na něm byla k vidění i mládež, což je cílem obou lektorů i Pražského svazu juda. Na závěr ke všem promluvil předseda KSJu Praha Erik Hlaváček: ,,Jsem moc rád, že lektoři Filip Rubínek a Martin Klapka se s obrovskou energií a nadšením vrhli na oblast KATA. V příštím roce jsou naplánovány pravidelné měsíční semináře pro mládež i dospělé. V první polovině roku přivítáme významného mezinárodního hosta a vše by mělo vyvrcholit ve druhé části roku turnajem.“

Celkově velmi dobrou atmosféru nedělního dne pak ukončilo společné focení pod portrétem Jigoro Kana.