Mistrovství Evropy v Praze se uskuteční 19. až 21. listopadu

Letošní kontinentální šampionát v judu doznal další změny v termínu konání. Evropská unie juda rozhodla o posunu turnaje v pražské O2 areně o jedenáct dní na 19. až 21. listopadu. „K tomuto rozhodnutí jsme dospěli po dohodě Českého svazu juda s mezinárodní federací a Evropskou unií juda,“ uvedl předseda Českého svazu juda Jiří Dolejš. „Důvodem je posunutí kalendáře mezinárodní federace. Nový termín je pro nás výhodnější vzhledem k přípravám šampionátu.“

Mistrovství Evropy se tak uskuteční od čtvrtka do soboty. Šampionát proběhne poprvé v historii společného turnaje mužů a žen v podzimním období. Největší oporou domácího týmu bude olympijský vítěz Lukáš Krpálek, který zaútočí na čtvrtý titul mistra Evropy. V nominaci je i třináctinásobný účastník šampionátu Pavel Petřikov. Praha hostila mistrovství Evropy v judu jednou, v roce 1991 se šampionát konal ve Sportovní hale.