Pražští sudí se rozrostli o pět nových členů

Nejen napínavé judistické boje viděla ve středu 8.9.2021 ve večerních hodinách pražská hala Folimanka. V rámci Kvalifikačního turnaje mladších žáků, který je zároveň stěžejním turnajem pro účast na Přeboru České republiky, se vyškolilo celkem 5 nových sudích – Dominik Černoch, Anna Sovová (oba Judo Academy), Tereza Dolejšková (Judo Elite), Pavel Kolský (USK Praha Judo) a Aleš Lněnička (Judo Sokol Praha Vršovice).

Všichni odvedli v rámci svých prémiových zápasů v roli rozhodčích velmi dobré výkony, za což sklidili chválu i od předsedy KR Mirela Golubova. Po skončení turnaje pak ke všem sudím, kteří rozhodovali na tomto turnaji, promluvil i nový předseda KSJu Praha Erik Hlaváček. Ten zdůraznil, že podpora rozhodčích je jedna z priorit celého Pražského svazu juda. Již na tomto turnaji se rozhodčí mohli těšit z navýšení paušálních odměn. Dalším plánovaným krokem je materiální i finanční podpora pro nové sudí v rámci jejich ošacení. V neposlední řadě pak zajištění kvalitního vzdělávání a prosperity jejich kariérního růstu.

Středa tohoto týdne rozhodně patřila k úspěšnému dni pro pražské judo. Pěkné boje v rámci fair play, spoustu oceněných mladých sportovců, poklidná atmosféra a noví sudí o kterých ještě, doufejme, uslyšíme.

Top
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com