Kata

 • Kata / NOVINKY01/08/2023
  Seminář KATA se Stefanem BernreutheremO uplynulém víkendu navštívil pražskou KATA scénu člen komise EJU-KATA Stefan Bernreuther. Jeho seminář, který se uskutečnil pod záštitou Pražského svazu juda využily pražské závodní dvojice pro soukromé tréninky jako přípravu na Evropský pohár v Madridu a Mistrovství světa v Abu-Dhabi.  Zároveň byla pozvána děvčata z oddílu Judoklub Pardubice: Karolína Florianova a Terezie Ubrýová jako nová soutěžní dvojice, která si vzal pod svá ,,křídla” trenér Martin Klapka, aby je připravil na blížící se MČR, MSR a zároveň Evropský pohár v Madridu.  Přejeme děvčatům, aby se brzy sžila s rodinným prostředím KATA komunity u nás a navázala na úspěchy svých kolegyň a kolegů. Nechť je závodních dvojic více a více.  [...] Více..
 • Kata / NOVINKY27/04/2023
  Velká cena hlavního města Prahy v KATAHistoricky první turnaj v KATA uspořádal Pražský svaz juda ve sportovní hale na Folimance v sobotu 22. 4. 2023.  Celkem se v sídle USK Praha představilo 15 dvojic. Soutěžilo se v: Nage-no-Kata, Katame-no-Kata, Kime-no-Kata a Kodokan Goshin-jutsu.  Ředitelem turnaje byl úspěšný trenér historicky prvních českých medailistek na evropském poháru v KATA Martin Klapka. Role rozhodčích připadla na zkušenou trojici: Jiří Vele, Robert Hoření a Filip Rubínek. Pražský svaz juda děkuje všem závodníkům, rozhodčím, pořadatelům a dalším činovníkům kvůli kterým mohl turnaj v KATA vzniknout.  Fotografie z turnaje ve fotogalerii v sekci Galerie a taky zde [...] Více..
 • Kata / NOVINKY19/03/2023
  Seminář a zkoušky na I. DANStředočeský a Pražský svaz juda společně zvou na seminář Nage-no-Kata a Katame-no-Kata v termínu 6. – 7. 5. 2023. Následně pak bude možné zde složit i zkoušky na I. DAN. Dvoudenní akce se uskuteční v tělocvičně TJ Kralupy nad Vltavou.  Spolupráce krajských judistických svazů – Prahy a Středních Čech vyústila v pořádání tohoto dvoudenního semináře. Účastníkům se tak naskytne možnost v sobotu 6. 5. s lektory KATA projet veškeré sestavy technik, které spadají do Nage-no-Kata a Katame-no-Kata. Druhý den pak připadá na samotné zkoušky s předsedkyní zkušební komise Lucií Chytrou (zároveň předsedkyní KSJu Střední Čechy) a Martinem Klapkou (garanta Prahy pro udělování I. DAN).  V sobotním programu se v rolích lektorů vedle Martina Klapky představí i známá pražská dvojice KATA: Anna Šneidarová a Sára Josefína Švihlíková, které jsou mistryněmi Česka i Slovenka ve svých kategoriích, zároveň i medailistkami ze seniorských republikových šampionátů i evropských pohárů.  V Katame-no-Kata předvedou účastníkům své umění Daniel Václav Štěpánek a Martin Dymák. Rovněž reprezentanti ČR v KATA a úspěšní medailisté.  Počet účastníků na tuto dvoudenní akci je omezen. Přihlášení je možné do 30. 4. 2023. Přihlašovací formulář zde: https://forms.gle/ZLMaYrHBH8MDzecM8 Více informací v kalendáři akcí webových stránkách Pražského či Středočeského svazu juda.  [...] Více..
 • Kata / NOVINKY13/12/2022
  Seminář KATA a sebeobrana pro judisty Více..
 • Kata / NOVINKY11/10/2022
  Seminář KATA s mistry republikyDalší seminář KATA proběhne v neděli 16.10 od 8:00-12:00 v Unyp aréně na Spartě. Povedou jej aktuální mistři České republiky v Nage-no-kata Martin Dymák a Daniel Václav Štěpánek. Přihlásit se je možné na: [email protected] nebo 603309889 [...] Více..
 • Kata / NOVINKY20/06/2022
  Pražští lektoři KATA zavítali do JC Tatran PrahaVe čtvrtek 16. 6. zavítali pražští lektoři KATA ve šložení: Filip Rubínek, Martin Klapka a Martin Kolář do Judo clubu Tatran Praha. V jedné tréninkové jednotce ukázaly úspěšné závodnice Judo Academy Josefína Švihlíková a Anička Šneidarová Nage-No-Katu, Filip Rubínek se pak zhostil tématu: Katame-No-Kata pro děti. Celá trojice pražských lektorů je k dispozici všem pražským oddílům na ukázku z oblasti KATA. Každou úvodní lekci uhradí Pražský svaz juda. Následně je možné se s lektory domluvit na další spolupráci, případně lze absolvovat pravidelné semináře KATA, které dosud probíhaly v Unyp aréně na Spartě. Informace o seminářích jsou pravidelně publikovány na sociálních sítích Pražského svaz juda i webových stránkách www.prazskysvazjudo.cz [...] Více..
 • Kata / NOVINKY15/03/2022
  Seminář Shime-waza a Kansetsu-waza na SpartěDalší seminář v oblasti KATA se odehrál v neděli 13.3. v Unyp aréně na Spartě. I přes prázdninový čas dorazilo 36 účastníků. Shime-waza jsou techniky škrcení, které kladou zvýšené nároky na bezpečnost při jejich provádění. Stejně tak je tomu i u Kansetsu-waza, což jsou techniky páčení. Jako obvykle se rolí lektorů ujali Filip Rubínek, Martin Klapka a Martin Kolář. ,,Jsem moc rád, že opět dorazili i lidé, kteří zde byli poprvé. Zrovna tak mohu říct, že se zde tvoří velmi dobrá skupina, která má energii. Od příštího semináře se už začneme pomalu přesouvat k přípravě na soutěže‘‘, zhodnotil a přidal výhled do budoucna Filip Rubínek. [...] Více..
 • Kata / NOVINKY / sportovní kalendář24/02/2022
  KATEME-NO A NAGE-NO KATAKATEME-NO A NAGE-NO KATA [...] Více..
 • Kata / NOVINKY07/02/2022
  KATAME-WAZA v Unyp aréněDruhý seminář v KATA proběhl v neděli 6. února na Spartě. Tentokrát byl dopolední blok určen KATAME-WAZA neboli technikám znehybnění a získání kontroly nad soupeřem při zápase. ,,KATAME-NO-KATA je zápasová kata, která slouží ke zdokonalování držení a úniků z držení“, zmínil na úvod Filip Rubínek. Lektorská trojice ve složení Filip Rubínek, Martin Klapka a Martin Kolář se věnovala z větší části mládeži, která se sjela do Prahy i z dalších krajů. ,,Účast byla větší než minule, dorazilo celkem 29 účastníků ze 12 oddílů – i mimo Prahu“, pronesl M. Klapka ihned na úvod semináře. Výborná atmosféra, věková i výkonnostní rozmanitost potvrdila, že o oblast KATA je u nás zájem, i když soutěží lze ve sportovním kalendáři ČSJu najít poskrovnu. I toto by se mělo změnit. ,,Po pár seminářích chystáme nejprve turnaj na úrovni oddílové soutěže, postupně se přidají větší a vyvrcholit by vše mělo na podzim při republikovém šampionátu“, hlesl Filip Rubínek. A již brzy se můžeme těšit na další seminář. Ten je na pořadu v neděli 13. března 2022. [...] Více..
 • Kata / NOVINKY31/01/2022
  Seminář v KATAME-WAZADalší seminář v KATA se uskuteční opět na Podvinném mlýně v neděli 6.2.2022. Pod vedením lektorů Martina Klapky, Filipa Rubínka a Martina Koláře budou mít účastníci možnost v dopolední části pilovat nácvik technik a pohybů, ale i ceremonii či úniky z držení. Více informací o semináři v pozvánce pod článkem. [...] Více..